Одесский портал - Виртуальная реальность Одессы. Практически всё о городе.
Главная :: Вы едете в Одессу?! :: Карта Одессы :: Прогулки по Одессе :: Одесская рапсодия :: Улицы Одессы :: Памятники Одессы :: Одесская кухня ::

«В лабиринтах времени»
8 июля 2016 - 4 сентября 2016

Одесский художественный музей - выставка В лабиринтах времени

Вперше за 116-річну історію виставкової діяльності Одеського художнього музею представлені єдиним тематичним корпусом 53 експоната, які пройшли процес реставрації. 24 іконописних та 29 живописних творів були реставровані одеськими, львівськими та київськими художниками-реставраторами впродовж останніх сорока років, з середини 1970-х до 2015 року включно.

Найбільш ранній експонат виставки – ікона «Святці на вересень місяць» – датується кінцем ХVII – початком ХVIII ст. Живописні твори переважно датуються ХIХ ст. Серед авторів всесвітньо відомі імена І.Айвазовського, О.Боголюбова, В.Баранова-Росіне, славетні майстри українського малярства М.Пимоненко та К.Трутовський, а також відомі одеські художники М.Кузнецов, П.Нілус, Т.Дворніков. Ряд славнозвісних імен доповнюється цікавим жанрово-стилістичним різноманіттям експозиційного ряду портретів, пейзажів, натюрмортів та жанрових композицій.

Серед експонатів виставки більшість ікон та біля десяти творів живопису поповнили музейну колекцію в останню третину ХХ ст. Стан їх збереження: втрати, осипання, сітка шпарин та розколів, прориви та деформації в повній мірі відображали лихоліття минулого століття. Надходження пам’яток до Музею та подальша їх передача в реставраційні майстерні уповільнило процес руйнації, який з часом мав би тільки посилюватися. В цілому виставка також дає можливість розширити горизонт творчих пошуків попередніх поколінь через знайомство з низкою маловідомих та нових імен, зокрема Комарова В., Юркович П. та Янченко П.

Більшість експонатів виставки, яка знайомить із традиціями українських реставраційних майстерень Києва, Одеси та Львова, супроводжують інформативно-тематичні анотації, де докладно висвітлюються хронологічні межі, історії побутування експонатів, біографічні свідчення художників, а також авторські реставраційні пояснення, які доповнені низкою ілюстративного матеріалу.

«…живопис створюється не тільки елементами кольору та малюнку, але також елементами часу». Куратор виставки О.В. Жуліцька

Фактор часу проявляється в мистецтві в декількох значеннях. Ця величина не постійна, але постійно посилююча свою присутність та вплив. І хоча магія мистецтва приваблює глядача на емоційно-чутливому рівні, на якому стираються відмінності історичного часового інтервалу і палаюче захоплення естетичних відчуттів з легкістю переносить в епоху та простір зображеного, проте водночас актуалізує твір мистецтва теперішньою свідомістю, також і засобами реставрації, перемістивши його в сучасне і майбутнє. Образний лад та предметно-фізична сутність витвору мистецтва одночасно знаходяться в різночасових вимірах, сплітаючись в лабіринт пересічень «і вчора і сьогодні», «і там і тут», минувшина і теперешність, і безліч інших вузлів, які, проте все в свій ЧАС, а саме починаючи з 15.00 8 липня у виставкових залах Одеського художнього музею на відкритті виставки «В лабіринтах часу». 

Есть что сказать?
Не молчи! Комментируй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

Powered by CommentIt 5 Ajax

 

 

 

   

Условия размещения информации на
Одесском портале

Улицы Одессы (старые и новые названия)

Памятники, скульптуры, фонтаны Одессы

Музеи Одессы

Парки Одессы

Мосты Одессы

Церкви, костёлы, синагоги Одессы

Санатории, дома отдыха

Горы Одессы

Copyright © Одесский портал . Одесса.
Использование материалов, размещенных на сайте, допускается только при условии установки прямой ссылки на сайт http://odportal.com.ua
(текст, кнопка или баннер)

Написать - portalodessa@gmail.com

В лабиринтах времени

разделительная полоса

Одесский портал — Виртуальная реальность Одессы — практически всё о городе...
Практически всё? Конечно, знать практически всё невозможно.
Однако добавляя понемногу каждый день информацию, можно получить очень интересный интернет-ресурс,
где будет информация о новых и старых названиях улиц, о новых и старых памятниках,
где каждый может найти легенды Одессы, рассказы о невероятных событиях и вполне официальные сведения...
Вы хотите разместить свою информацию? Нет проблем!
Если информация некоммерческая — бесплатно, если информационная авторская статья — можем обсуждать варианты и способы оплаты.
Есть предложения о сотрудничестве? Пишите, звоните, заходите...

Одесские лиманы

Курортные окрестности Одессы

Районы Одесской области

Достопримечательности Одесской области

Интересные сайты Одессы

Сайты госструктур Одесского региона и Украины